MARKÝZY

Spolehlivé, plně funkční a vysoce kvalitní systémy chránící před sluncem a škodlivým UV zářením


MARKÝZY jsou v podstatě jednoduché konstrukce umístěné nad vchodem nebo balkónem. Zaručují velice moderní a zároveň plně funkční řešení protisluneční ochrany. Svým umístěním také dotvářejí celkový vzhled teras rodinných domů, balkónů, lodžií, venkovních posezení, výloh obchodů, zahradních restaurací či hotelů.

Kvalita markýz je závislá především na pevnosti její konstrukce a také na vlastnostech potahových látek. Naše firma dodává a montuje výhradně VYSOCE kvalitní systémy od léty prověřených výrobců. Ve své nabídce máme aktuálně k dispozici italské a německé systémy, jejichž záruční doba je 4 roky dle podmínek daných výrobcem. 

Nejjednodušší a ve své podstatě také základní rozdělení markýz je na VÝSUVNÉ, POLOKAZETOVÉ a KAZETOVÉ, ve kterých je potahová látka různě uložena a podle toho je pak také chráněna před nepříznivými vlivy prostředí a počasí. Výsuvné markýzy jsou většinou s kloubovými nebo překříženými rameny, které podle toho na jaké místo se pak montují, mohou nebo naopak nemusí mít krycí stříšku. U polokazetových markýz lze látku po stažení markýzy ukrýt do kazety /kastlíku/ a navíc k ní lze pak případně přidat i spouštěcí volán. Markýzy kazetové pak lze schovat do kazety /kastlíku/ celé – tedy včetně látky a veškerých komponentů. Je tedy před nepříznivými vlivy prostředí a počasí chráněna ze všech nejlépe.

Samostatnou kapitolou jsou pak také BOČNÍ nebo naopak SVISLÁ ZASTÍNĚNÍ, SKLOPNÉ MARKÝZY a také třeba MARKÝZY NA ZIMNÍ ZAHRADY.

Vlastnosti potahových látek – veškeré potahy na markýzy jsou z kolekce rakouské firmy SATTLER – jde o odolné a kvalitní tryskami barvené akrylové látky, které zaručují barevnou trvanlivost a stabilitu, látky jsou impregnované proti vodě, takže odolají i krátkému dešti a nepromoknou /je nutné brát samozřejmě před případnou koupí do úvahy, že markýza je POUZE protisluneční ochrana – nikoliv deštník nebo pergola, takže se pod ní v dešti ani v nadměrně silném větru sedět nedoporučuje, neboť při větším nahromadění vody či silném poryvu větru hrozí poškození/, veškeré látky obsahují UV filtr, který může mít index až 100 – ve stínu markýzy tak nedojde k nežádoucímu případnému spálení pokožky, k dispozici jsou látky jednobarevné či různě barevné, pruhované a speciální látky např. s odrazivými vrstvami či látky nehořlavé.

Doba dodání je u jednotlivých markýz různá a liší se hlavně výběrem barvy konstrukce a potahu. Některé z nich jsou skladem, jiné na objednávku a speciální látky pak za příplatek. Nejnižší termín dodání a případného provedení montáže je cca 2 – 4 týdny. /Více případně ve Všeobecných obchodních podmínkách v sekci Aktuálně/.

Většinu markýz lze ovládat buď ručně – kuželovou převodovkou s odnímatelnou klikou /záleží však na rozměru/ nebo standardním motorem a ovládacím tlačítkem /přiděláno na stěně/ nebo elektromotorem a dálkovým ovladačem. Pro vyšší komfort je v případě zájmu možné připojení čidel na vítr, slunce či déšť a popřípadě i časového spínače, otřesového čidla, LED osvětlení nebo tepelné rampy.

V přiložené fotogalerii můžete vidět 6 našich realizací.