VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Suverénní, velkorysý a důsledný archetyp pro minimalisty


VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE mají všestranné použití jak ve sféře komerční, tak v rodinných domech či bytech.
Opticky zvětší výšku prostoru a dají se často využít i pro předělení místnosti. Dokáží skvěle regulovat světlo a stín stažením či naklopením lamel a výběrem vhodné látky prostor doslova „zútulnit“. Jsou ideálním zastíněním pro velké skleněné plochy

Můžete vybírat z moderních jednobarevných látek pastelových odstínů a látek s různými dekorativními potisky od zastiňujících, přes polopropustné až po zcela zatemňující /black out/.
V nabídce máme i PVC lamely, které mají oproti látkovému provedení velkou výhodu, protože jsou zcela omyvatelné, plně zatemní a některé jsou navíc i nehořlavé. Najdete zde i lamely s reflexní vrstvou, které dokáží odrazit sluneční záření nebo screenové provedení.

Nejčastěji používanou lamelou je šíře 127 mm a 89 mm.  Vrchní profil vertikální žaluzie je vyroben z lakovaného hliníkového plechu, k dispozici je v barvě nebo stříbrné, jezdce mezi sebou propojují kovové distanční pásky. Jednotlivé lamely jsou mezi sebou většinou spojené řetízky, ale u některé typu lze dodat i zatavené zátěžové profily bez spojovacích řetízků.

Vertikální žaluzie se ovládají většinou ručeně – lamely se stahují šňůrou se závažím a naklápí se řetízkem, u některého typu lze však dodat provedení MONOKOMANDO, kdy se žaluzie naklápí a stahují pouze řetízkem.

Je možné vyrobit i různé ATYPY vertikálních žaluzií. Jejich ceny však z důvodu různých nestandardních provedení a nižší prodejnosti jsou po upřesnění tvaru a dodání rozměrů nebo zaměření na poptávku přímo u výrobce.